Məzahir Pənahov yeni deputatların adını açıqladı – SİYAHI

12:07 | 10 Fevral, 2020
Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) fevralın 9-da keçirilmiş Milli Məclisə seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb. 
Editor.az Report-a istinadən xəbər verir ki, ilkin nəticələr barədə MSK sədri Məzahir Pənahov məlumat verib.
Naxçıvan Muxtar Respublikasında 1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi – Talıbov Vasif Yusif oğlu – 27 min 712 səs (94,6 faiz).
2 saylı Şərur seçki dairəsi – Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu – 26 min 583 səs (86,3 faiz).
3 saylı Babək–Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi – Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu – 24 min 887 səs (83,2 faiz).
4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi – İbrahimov Eldar Rza oğlu – 27 min 158 səs (84,9 faiz).
5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi – Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu – 16 min 785 səs (81,1 faiz).
6 saylı Culfa–Babək seçki dairəsi – Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı – 16 min 569 səs (69,5 faiz).
7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi – Quliyev Cəbi Hüseyn oğlu – 14 min 255 səs (63,5 faiz).
Bakı şəhəri üzrə 8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi – Quliyev Azay Əjdər oğlu – 5 min 961 səs (45,6 faiz).
9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi – Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu – 11 min 145 səs (60,3 faiz).
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi – Musayev Madər Əliəsgər oğlu – 11 min 142 səs (64,6 faiz).
11 saylı Qaradağ seçki dairəsi – Hüseynov Aydın Nəsir oğlu – 9 min 563 səs (59,2 faiz).
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi – Xasayeva Səbinə Səməd qızı – 6 min 680 səs (48,5 faiz).
13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi – Əliyev Rauf Asif oğlu – 11 min 609 səs (47,5 faiz).
14 saylı Xəzər seçki dairəsi – Məmmədov Soltan Teymur oğlu – 13 min 122 səs (47,2 faiz).
15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi – Quliyev Ülvi Zahid oğlu – 1924 səs (42 faiz).
16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi – Qədirli Erkin Toğrul oğlu- 2 min 507 səs (34,4 faiz).
18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi – Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu – 8 min 106 səs (38,8 faiz).
19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi – Məmmədov Hikmət Baba oğlu – 7 min 384 səs (43,9 faiz).
20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi – Əliyev Adil Abış oğlu – 12 min 621 səs (60 faiz).
21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi – İbrahimqızı Məlahət İbrahim – 3 min 919 səs (55,6 faiz).
22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi – Mollazadə Asim Nazim oğlu – 5 min 419 səs (47,3 faiz).
23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi – Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu – 3 min 979 səs (45,8 faiz).
24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi – Nurullayeva Könül Oruc qızı – 8 min 984 səs (46,1 faiz).
25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi – Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı – 10 min 104 səs (57,1 faiz).
26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi – Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu – 10 min 212 səs (47,6 faiz).
27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi – Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu – 12 min 842 səs (57,6 faiz).
28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi – Quliyev Eldar Allahyar oğlu – 9 min 858 səs (49,2 faiz).
29 saylı Səbail seçki dairəsi – Arpadarai Nigar Cavid qızı – 5 min 214 səs (42,3 faiz).
30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi – Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı – 8 min 85 səs (62,2 faiz).
31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi – Əliyev Etibar Qasım oğlu – 5 min 327 səs (41,4 faiz).
32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi – Həsənova Afət Əbil qızı – 9 min 263 səs (64,9 faiz).
33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi – Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu – 3 min 876 səs (47,1 faiz).
34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi – Zabelin Mixail Yuryeviç – 6 min 340 səs (35,1 faiz).
36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi – Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu – 10 min 471 səs (45,4 faiz).
Gəncə şəhərinin 37 saylı Nizami birinci seçki dairəsi – Kərimzadə Pərvin Orxan qızı – 6 min 795 səs (42,1 faiz).
38 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi – Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu – 6 min 901 səs (44,9 faiz).
39 saylı Kəpəz birinci seçki dairəsi – Cəfərov Müşfiq Cəfər oğlu – 9 min 16 səs (45,8 faiz).
40 saylı Kəpəz ikinci seçki dairəsi – Quliyev Musa İsa oğlu – 7 min 52 səs (40 faiz).
41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi – Hüseynova Hicran Kamran qızı – 1078 səs (31,5 faiz).
43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi – Hacıyev Emin Məcid oğlu – 3 min 601 səs (63,4 faiz).
45 saylı Abşeron seçki dairəsi – Əsədov Oqtay Sabir oğlu – 12 min 523 səs (67,7 faiz).
46 saylı Şirvan seçki dairəsi – Yusifov İltizam Balayusif oğlu – 11 min 666 səs (49,5 faiz).
47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi – Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu – 1169 səs (26,8 faiz).
48 saylı Yevlax seçki dairəsi – Məmmədov İlham Kazım oğlu – 10 min 323 səs (51,3 faiz).
49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi – Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu – 11 min 819 səs (59,6 faiz).
50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi – Seyidzadə Şahin Kamil oğlu – 10 min 212 səs (44,6 faiz).
51 saylı Qusar seçki dairəsi – Badamov Azər Camal oğlu – 5 min 342 səs (56,6 faiz).
52 saylı Quba seçki dairəsi – Əhmədov Vahid Qazıməmməd oğlu – 10 min 784 səs (50,6 faiz).
53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi – Rafailov Anatoliy Xaimoviç – 7 min 452 səs (44,1 faiz).
54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi – Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu – 11 min 2 səs (55,3 faiz)
55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi – Səlimov Eldəniz Adil oğlu – 14 min 224 səs (57,9 faiz).
56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi – Mikayılova Sevil Əlirazı qızı – 11 min 123 səs (43,8 faiz).
57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi – Ağazadə Əminə Həmid qızı – 10 min 470 səs (64,9 faiz).
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi – Hüseynov Rafael Baba oğlu – 13 min 444 səs (51 faiz).
59 saylı Salyan seçki dairəsi – Əhmədova Jalə Fərhad qızı – 13 min 962 səs (59,7 faiz).
60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi – Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu – 11 min 363 səs (49,2 faiz).
61 saylı Neftçala seçki dairəsi – Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu – 2 min 824 səs (21,4 faiz).
62 saylı Saatlı seçki dairəsi – Ələkbərov Əziz Yusif oğlu – 11 min 428 səs (49 faiz).
63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi – Cəfərov Kamal Xəqani oğlu – 11 min 872 səs (52,8 faiz).
64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi – Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu – 12 min 688 səs (54,6 faiz).
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi – Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu – 15 min 244 səs (63,2 faiz).
66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi – Məhərrəmov Bəhruz Əbdürrəhman oğlu – 14 min 274 səs (52,9 faiz).
67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi – Həsənov Malik Əvəz oğlu – 14 min 310 səs (65,2 faiz).
68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi – Nəsirov Elman Xudam oğlu – 11 min 319 səs (53,7 faiz).
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi – İbrahimli Fəzail Fehruz oğlu – 9 min 549 səs (51 faiz).
70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi – Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu – 13 min 637 səs (64,8 faiz).
71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi – İsgəndərov Anar Camal oğlu– 11 min 682 səs (62,7 faiz).
72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi – Qasımlı Musa Cəfər oğlu – 12 min 257 səs (53,9 faiz).
73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi – Quliyev Rüfət Atakişi oğlu – 9 min 375 səs (52,9 faiz).
74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi – Rəcəbli Hadı Musa oğlu – 9 min 594 səs (53,1 faiz).
75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi – Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu – 13 min 541 səs (61,1 faiz).
76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi – Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu – 13 min 716 səs (66,1 faiz).
78 saylı Lerik seçki dairəsi – Məmmədov İqbal Nəriman oğlu – 6 min 592 səs (50,5 faiz).
79 saylı İmişli seçki dairəsi – Fərzəliyev Murad Qoçu oğlu – 2 min 411 səs (23,7 faiz).
80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi – Qənizadə Çingiz Aşralı oğlu – 9 min 29 səs (44,5 faiz).
81 saylı Beyləqan seçki dairəsi – İsmayılov Şahin Əmir oğlu – 13 min 200 səs (62,7 faiz).
82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi – Rzayev Tahir Musa oğlu – 16 min 227 səs (61,5 faiz).
83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi – Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu – 14 min 528 səs (61,7 faiz).
84 saylı Füzuli seçki dairəsi – Bayramov Vüqar İbad oğlu– 14 min 27 səs (71,2 faiz).
85 saylı Şamaxı seçki dairəsi – Cəfərova Tamam Şaməmməd qızı – 11 min 284 səs (48,9 faiz).
86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi – Aslanov Novruzəli Davud oğlu – 10 min 310 səs (53,7 faiz).
87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi – Kərimli Tahir Zayıdağa oğlu – 11 min 347 səs (52,4 faiz).
88 saylı Göyçay seçki dairəsi – Hacıyev Sabir Kamal oğlu – 12 min 153 səs (52,5 faiz).
89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi – Əfəndiyev Məzahir Cavid oğlu – 13 min 685 səs (63,9 faiz)
90 saylı Ağdaş seçki dairəsi – Osmanov Cavid Həmid oğlu – 14 min 538 səs (68,4 faiz).
91 saylı Ucar seçki dairəsi – Həsən Ramil Sahib oğlu – 9 min 643 səs (51,7 faiz).
92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi – Əliyeva Jalə Fazil qızı – 11 min 609 səs (51,9 faiz).
93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi – Yıldırım Fatma Vidadi qızı – 10 min 309 səs (56,7 faiz).
94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi – Oruc Zahid Məhərrəm oğlu – 14 min 746 səs (69,6 faiz).
95 saylı Tərtər seçki dairəsi – Alıyev Sahib Eyvaz oğlu – 8 min 684 səs (40,3 faiz).
96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi – Məmmədov Anar İlyaz oğlu – 13 min 146 səs (59 faiz).
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi – Vəliyev Ağalar İsrafil oğlu – 15 min 465 səs (68,1 faiz).
98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi – Qafarova Sahibə Əli qızı – 9 min 642 səs (52,1 faiz).
99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi – Həsənov Nurlan Urfan oğlu– 13 min 688 səs (61,3 faiz).
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi – Bayramov Kamran Fərhad oğlu – 13 min 906 səs (66,6 faiz).
101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi – Elşad Mirbəşir– 6 min 733 səs (54,9 faiz).
102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi – Səfərov Nizami Abdulla oğlu – 15 min 854 səs (64 faiz).
103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi – Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı – 14 min 201 səs (61,4 faiz).
104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi – Nağıyev Arzu Nəsib oğlu – 14 min 176 səs (56,2 faiz).
105 saylı Tovuz seçki dairəsi – Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı – 6 min 751 səs (69,9 faiz).
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi – Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı – 5 min 360 səs (59 faiz).
107 saylı Qazax seçki dairəsi – Seyidov Səməd İsmayıl oğlu – 16 min 689 səs (76,1 faiz).
108 saylı Ağstafa seçki dairəsi – Cəfərov Nizami Qulu oğlu – 10 min 511 səs (53,4 faiz).
109 saylı Balakən seçki dairəsi – Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu – 15 min 917 səs (65,3 faiz).
110 saylı Zaqatala seçki dairəsi – Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu – 8 min 528 səs (48,8 faiz).
111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi – Əliyeva Kamilə Əliağa qızı – 7 min 982 səs (53,9 faiz).
112 saylı Qax seçki dairəsi – Kərimli Azər Şəmşid oğlu – 9 min 918 səs (52,7 faiz).
113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi – İskəndərov Vüqar Yapon oğlu – 10 min 76 səs (52,9 faiz).
114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi – Məsimli Əli Əhməd oğlu – 9 min 418 səs (67,6 faiz).
115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi – Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu – 12 min 674 səs (67,6 faiz).
116 saylı Qəbələ seçki dairəsi – Heydərov Fəttah Səməd oğlu – 18 min 697 səs (75,5 faiz).
117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi – Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı – 16 min 573 səs (65,5 faiz).
118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi – Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu – 7 min 984 səs (62,7 faiz)
119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi – Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu – 14 min 641 səs (61,1 faiz).
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi – Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu – 3 min 314 səs (62,7 faiz).
121 saylı Laçın seçki dairəsi – Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu – 10 min 885 səs (63,3 faiz)
122 saylı Xankəndi seçki dairəsi – Gəncəliyev Tural Babaşah oğlu – 1596 səs (56,7 faiz).
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi – Məmmədov Elman Camal oğlu – 6 min 384 səs (58,3 faiz).
17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi, 35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi, 44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi, 42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi, 77 saylı Astara seçki dairəsi, 123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi və 125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsindən qalib namizədlər müəyyənləşməyib.
Mövzunu Facebookda şərh et